, http://architektka.com.pl/wierzba-babilonska-jak-rozmnozyc/
1
1
2
2
3
3
4
4
5
5

Bardzo Ciężkie postacie błonicy

Obecnie oprócz leczenia surowicą antytoksyczną stosuje się antybiotyki: penicylinę, streptomycynę, aureomycynę i inne. Penicylina wpływa hamująco na rozplem maczugowców, a przez to pośrednio zmniejsza toksemię, zwalcza dodatkowe zakażenie, głównie strepto- kokami, i w pewnym stopniu wpływa neutralizująco na toksynę (Handzel). Według Wszelakiego bezwzględnym wskazaniem do stosowania penicyliny obok surowicy jest dławiec pierwotny, postać zstępująca błonicy gardła oraz postacie błonicy ze współistniejącym zakażeniem paciorkowcami. Dawka dobowa u dzieci waha się od 3-0-0 -0-0-0 do 5-0-0 -0-0-0 jednostek zwykle stosujemy penicy-linę w ciągu 4—5 dni.

W ciężkich postaciach błonicy stosuje się aureomycynę. Lek ten najlepiej podawać dożylnie w kroplówkach licząc 1-0 mg na kg wagi ciała na dzień. Doustnie stosowane są dawki 3-0—5-0 mg na kg wagi na dzień, w ciągu 5—7 dni. W przypadkach ciężkich, zwłaszcza w razie ujawniania się uszkodzeń układu krążenia, należy stosować leki działające na obwód, jak i skrzepiające serce. Wskazane są zatem adrenalina, sympatol, kofeina, kardiamid, strychnina. Strychnina polecana jest nawet w dużych dawkach nasze dawkowanie nie przekracza u starszych dzieci 2 mg dziennie w ciągu kilkunastu dni. Witamina C wskazana jest w dużych dawkach w ciężkich przypadkach podajemy 2-0-0—5-0-0 mg z glikozą dożylnie. Z innych witamin wskazane są: wit. Bi, wit. E, wit. P, a w przypadkach powikłań sercowych także witamina D.

About The Author

admin

Leave a Reply

Przeczytaj inne:
GUZY LITE I TORBIELOWATE JAJNIKÓW

Cechy ogólne guzów jajnika. W jajnikach mogą się rozwijać różne nowotwory, dające rozmaite obrazy morfoiogiczne. Wielkość guzów jajnika jest także różna. Obok maleńkich gustów spotykamy...

Zamknij