, http://medi-clinic.pl/icon-usuwanie-przebarwien-na-zebach-lazy-magdalenka/
1
1
2
2
3
3
4
4
5
5

BÓLE W SCHORZENIACH GINEKOLOGICZNYCH I ICH LECZENIE CZĘŚĆ 3

Cechą tych bólów jest nie tylko ich okresowość, ale i ich zwiększające się z miesiąca na miesiąc nasilenie.

Do bólów okresowych należy zaliczyć jeszcze bóle kurczowe towarzyszące zwężeniom odbytnicy – kolki, występujące w przebiegu zapaleń jelita grubego oraz tzw. kolki maciczne w przebiegu ostrych nieżytów śluzówki jej trzonu, wreszcie jajowodowe w przebiegu ciąży pozamacicznej trąbkowej. Bardzo rzadką przyczyną okresowych, ale nieregularnych bólów w dole brzucha może być również odpływ zawartości torbieli jajowodowych przez macicę na zewnątrz.

Bóle w krzyżu towarzyszą, jak już w swoim czasie wspomniano, bardzo często schorzeniom ginekologicznym, z których na pierwszym miejscu wymienić należy zapalenia przydatków, zapalenia otrzewnej w obrębie jamy Douglasa oraz zapa- lenia przymacicza tylnego. Guzy i nowotwory powodują bóle w krzyżu tylko wtedy, jeśli uciskają na kość krzyżową (uwięźnięcie) lub, jak np. naciek rakowy, rozprzestrzeniają się w więzadłach krzyżowo-macicznych, albo zajmują otrzewną zatoki Douglasa. Występowanie bólów, towarzyszących zmianom w położeniu macicy, jest bardzo problematyczne. Zazwyczaj przyczyną wywołującą je w tych przypadkach są zrosty i pozostałości po zapaleniach przydatków, a więc powikłania!

About The Author

admin

Leave a Reply

Przeczytaj inne:
Dolegliwości przy oddawaniu moczu

Określenie czasokresu ostatniej miesiączki jest szczególnie ważne w rozpoznaniu ciąży u kobiet płciowo dojrzałych, a u kobiet starszych, po przekwitaniu, w rozpoznaniu raka.- c)Krwawień, nie...

Zamknij