1
1
2
2
3
3
4
4
5
5

Choroby kobiece część 2

Zawsze pozostaje do rozstrzygnięcia pytanie, czy substancje te należy uważać za związki wewnątrzpochodne o działaniu alergicznym, czy też trującym.

Obie ewentualności są możliwe. Za podłożem alergicznym tego rodzaju objawów, jak pokrzywka, opryszczki na wargach, trądzik, zapalenie skóry, migrena itd., podczas miesiączek przemawia fakt, że mogą być wyleczone przez systematyczne wstrzykiwanie surowicy krwi chorej, pobranej w czasie przedmiesiączkowego zaostrzenia się objawów skórnych.

Ocena wpływu przekwitania i towarzyszących mu zmian w obrębie narządów rodnych na podstawie zjawisk alergicznych jest rzeczą bardzo trudną, gdyż nie ma właściwie żadnych schorzeń alergicznych, które by zależne były wyłącznie od przekwitania. Należy wnosić, że ustanie czynności hormonalnych jajników działa raczej korzystnie na astmę lub migrenę, jeśli te cierpienia powstały istotnie na tle alergicznym. Czasami jednak wzmożona pobudliwość nerwowa okresu przekwitania może być powodem zaostrzenia się lub nawet powstania schorzeń alergicznych, przejawiających się w postaci pokrzywki, dychawicy oskrzelowej, zapalenia skóry itp. Jeśli jednak tego rodzaju objawy chorobowe nie powstały na podłożu alergicznym, lecz hormonalnym, podawanie estrogenów lub androgenów powinno przynieść wyleczenie lub poprawę.

About The Author

admin

Leave a Reply

Przeczytaj inne:
Członkowie TWK – rozwinięcie

Obrady merytoryczne toczyły się w sesjach plenarnych (22 referaty), sekcjach (153 referaty), grupach zainteresowań tak zwanych workshops (86 referatów) i sesjach plakatowych (79 referatów) -...

Zamknij