, implanty Gliwice
1
1
2
2
3
3
4
4
5
5

Diagnoza

Próba przekonania przez lekarza siebie samego i pacjenta, że wie, co choremu dolega. Podjęcie tej próby lekarz odkłada możliwie jak najdłużej. Umożliwiają mu to następujące chwyty:

Przekładanie wizyty na późniejszy termin, ponieważ albo pacjent ma czas, kiedy lekarz nie ma czasu, albo odwrotnie: lekarz ma czas, kiedy pacjent nie ma czasu.

Dodatkowe badania: moczu, krwi, plwociny itp., itd., a kiedy już komplet badań i prześwietleń zostaje wyczerpany, powtarzanie ich od nowa – albo pod pretekstem, że lepiej dwa razy sprawdzić, niż raz się pomylić, albo dlatego, że badania robione na początku już się zestarzały w porównaniu z badaniami robionymi na końcu.

Konieczność konsultacji ze specjalistą, jednym, albo, co brzmi o wiele poważniej (np. w wypadku kataru lub złamania sztucznej szczęki), z trzema, aby się wypowiedzieli, co sądzą na temat pacjenta. Jeśli w wyniku wszystkich tych zabiegów pacjent, któremu lekarz postawić ma diagnozę, jeszcze nie umrze, lekarz może postawić mu diagnozę, że jeszcze pożyje. Jak długo natomiast pożyje, stwierdzić będzie można dopiero po kolejnej serii badań, które pacjent będzie musiał przeprowadzić.

About The Author

admin

Leave a Reply

Przeczytaj inne:
Czynniki powodujące utratę sił żywotnych u kobiety

Do drugiej grupy trzeba zaliczyć: a) zanik macicy przedwczesny z powodu przedwczesnego przekwitania b) usunięcie macicy lub obu jajników przy zabiegu operacyjnym c) zarośnięcie światła...

Zamknij