, treningi piłki nożnej bydgoszcz
1
1
2
2
3
3
4
4
5
5

LECZENIE MIĘŚNIAKÓW MACICY CZĘŚĆ 2

Do tego rodzaju środków zaliczamy przetwory wywołujące skurcze mięśnia macicznego i tamujące w ten sposób krwawienia. Zaleca się zatem podawanie podczas miesiączek przetworów sporyszu lub przysadki mózgowej w postaci zastrzyków lub też drogą doustną. W razie istnienia niedokrwistości podaje się obok nich przetwory wątrobowe, żelazowe itp. Niekiedy dobre, chociaż przejściowe wyniki daje skrobanie macicy (abrasio), wykonywane także i w celach rozpoznawczych. W pewnych przypadkach można w ten sposób wpłynąć na polepszenie się stanu, chorej, jeśli jednak chodzi o większe krwawienia i bóle, środki te są stanowczo niewystarczające. Pozostaje wówczas wybór między zastosowaniem energii promienistej i zabiegiem operacyjnym.

– b)Energia promienista powoduje zatrzymanie cyklów jajnikowych, a więc i cyklów miesięcznych w macicy. Zanik jajników pociąga zą sobą zanik mięśniaków. Kobieta staje się bezpłodna i występują u niej objawy przekwitania. Zanik mięśniaków jest zatem następstwem niedziałania pobudzających je do wzrostu bodźców, które w dużej mierze pozostają w związku z czynnością dokrewną jajników. Jest rzeczą naturalną, że musi upłynąć kilka tygodni (nieraz do dwóch miesięcy), zanim wpływ wytrzebienia za pomocą promieni Roentgena zastosowanych na jajniki uwydatni się w macicy i dlatego do zatrzymania krwawień przychodzi dopiero po pewnym czasie. Bezpośrednie naświetlanie mięśniaków wywiera na nie tylko niewielki wpływ.

About The Author

admin

Leave a Reply

Przeczytaj inne:
Łańcuszkowiec hemolityczny

Ścisłego rozgraniczenia drobnoustrojów, należących do grupy pierwszej i drugiej, przeprowadzić nie można, gdyż bakterie mające cechy saprofitów mogą w pewnych warunkach zmienić się w bakterie...

Zamknij