1
1
2
2
3
3
4
4
5
5

Metoda rejestracji temperatury skóry prącia w czasie erekcji

– 1. Na początku przygotowano poliwinylowy wąż napełniony wodą, który umocowano wokół prącia. Wzrost ciśnienia wywołany przez powiększające się rozmiary prącia oddziaływał na poziom wody wewnątrz węża było to obiektywnie rejestrowane, umożliwiając obserwacje i mierzenie erekcji. Zastosowanie tego fallopletyzmografu umożliwiało ilościowe pomiary dzięki występującym zmianom poziomu wody. :

– 2. W trakcie poszukiwań doskonalszych technik zastosowano metodę rejestracji temperatury skóry prącia w czasie erekcji. Z dotychczasowych obserwacji wynikało bowiem, że temperatura skóry prącia w czasie silnych erekcji, z powodu wzmożonego dopływu krwi do ciał jamistych, może wzrosnąć o 2° – 3° F. Na czas snu przymocowywano do prącia specjalny przyrząd termistorowy, który umożliwiał ciągłe mierzenie tem- działającego na zasadzie rozszerzalności rtęci (według Fishera, Grossa i Zucha,

– 3965) peratury w czasie nocnych erekcji. Istotna korzyść wynikająca z zastosowania tej metody polegała na tym, że ten niewielki dodatkowy przyrząd nie powodował żadnego obciążenia prącia w czasie erekcji. Przyrząd termistorowy umocowywano bezpośrednio na prąciu. Zmiany temperatury występowały równolegle do faz marzeń sennych i zmian w zapisie EEG. Również i ta technika miała jednak pewne wady, gdyż przyrząd termistorowy był zbyt mało czuły.

– 3. Trzecia metoda – najbardziej dokładna – opierała się na zastosowaniu rtęciowego przyrządu pomiarowego rejestrującego zmiany objętości prącia. Aparat składał się z silikonowego węża o średnicy 1 mm, wypełnionego rtęcią, którego końcówki zaopatrzone były w platynowe elektrody zespawane w formie pętli. Aparat ten umożliwiał rejestrowanie zmian objętości prącia w stanie erekcji. Aby móc określać te dane ilościowe, wskaźnik pomiaru rozszerzania nacechowano według po- działki jednostkowej, natomiast rejestrowane na papierze zmiany objętości prącia wyrażone były w centymetrach. Bezpośredniego mierzenia wymiarów prącia w czasie snu i w stanie erekcji dokonywano za pomocą zwyczajnej miarki centymetrowej.

About The Author

admin

Leave a Reply

Przeczytaj inne:
Uniwersalność zakazu kazirodztwa

Warto wspomnieć, że eksponowana wciąż cecha uniwersalności tego zakazu wcale nie jest absolutna. Wymowna i symboliczna jest tu legenda biblijna o córkach Lota, które właśnie...

Zamknij