1
1
2
2
3
3
4
4
5
5

Nawrót prawidłowych cyklów miesięcznych

Wspomniany sposób postępowania ma również tę dobrą stronę, że – niezależnie od usunięcia wątpliwości rozpoznawczych – umożliwia w poważnym odsetku przypadków także wyleczenie schorzenia. W przypadkach uporczywych należy zastosować leczenie hormonalne, które jest tym bardziej wskazane, że może dojść do nawrotu krwawień. Można też po pewnym czasie powtórzyć skrobanie macicy. Doprowadzanie przetworów ciałka żółtego (progestyny) powinno mieć na celu przede wszystkim uregulowanie miesiączkowania, co następuje jednak przeważnie dopiero po kilkakrotnym podawaniu większych dawek progesteronu (progestyny) w drugiej połowie cyklu miesięcznego (przez kilka miesięcy). Nawrót prawidłowych cyklów miesięcznych jest prawie zawsze równoznaczny z ustabili- zowaniem się na przyszłość fizjologicznego przebiegu miesiączki. Zdaniem niektórych badaczy niekiedy po wyleczeniu metropatii krwotocznej dochodzi jednak do upośledzenia płodności kobiet.

W przypadkach metropatii okresu przekwitania (metropathia climacieńca) po próbnym wyłyżeczkowaniu, które wyłączyło możliwość obecności nowotworu złośliwego, uciekamy się najchętniej do rentger.oterapii. Leczenie tą metodą starszych kobiet rozpoczyna się jednak dopiero w pewien czas po wyłyżeczkowaniu, gdyż już ono samo może doprowadzić do pożądanego wyniku. Jeśli jednak krwawienia rozpoczną się znowu lub gdy chora jest osłabiona i anemiczna, należy wytrzebiają za pomocą energii promienistej zaraz po wyłyżeczkowaniu. Stosowanie śródmaciczne radu daje równie dobre wyniki lecznicze.

About The Author

admin

Leave a Reply

Przeczytaj inne:
Grzbiet ku tyiłowi

II, grzbiet ku tyiłowi — odmiana tylna, brzuszkowa. Ułożeniem (habitus) nazywamy stosunek poszczególnych części płodu względem sliebie. Prawidłowe ułożenie jest wówczas, kiedy grzbiet jest silnie...

Zamknij