1
1
2
2
3
3
4
4
5
5

Nuda

Wypróbowany niefarmaceutyczny środek obniżania napięcia nerwowego, budzenia apatii, senności i obojętności wobec wszystkiego i wszystkich. Tak szerokie zastosowanie nudy już w najdawniejszych wiekach interesowało zwłaszcza literatów i artystów i zainteresowanie to trwa do dziś, z tym, że dzięki wynalazkowi druku, radia, filmu i telewizji dostarczanie pacjentom nudy odbywa się bez porównania sprawniej, miż miało to miejsce w przeszłości.

W życiu codziennym (również szpitalnym lub sanatoryjnym) na to, by stać się nudnym, na ogół pozwolić sobie może każda pacjentka i pacjent. Wystarczy w tym celu albo tylko potakiwać słowami: „Tak”, maksimum: „A to ciekawe”, zupełnie nie wyrażając swojego zdania, albo też znaleźć temat najmniej rozmówcę interesujący, a następnie, kiedy rozmówca stara się rozpaczliwie od tematu tego uwolnić, trzymać się go kurczowo. (Poleca się na przykład omawianie następujących spraw: biegunka wnuka przed trzema laty, pęknięcie sztucznej szczęki teściowej przed wojną, leczenie pokrzywą w Tybecie itd.).

About The Author

admin

Leave a Reply

Przeczytaj inne:
BÓLE W SCHORZENIACH GINEKOLOGICZNYCH I ICH LECZENIE CZĘŚĆ 3

Cechą tych bólów jest nie tylko ich okresowość, ale i ich zwiększające się z miesiąca na miesiąc nasilenie.Do bólów okresowych należy zaliczyć jeszcze bóle kurczowe...

Zamknij