1
1
2
2
3
3
4
4
5
5

Ortodonta Lublin- aparat stały

Ortodonta Lublin- pierwsza wizyta i założenie aparatu ortodontycznego

Jeżeli regularnie odwiedzamy gabinety stomatologiczne, to powinniśmy mieć dogłębną wiedzę na temat naszych zębów. Dziś prywatny gabinet może otworzyć nie tylko klasyczny lekarz stomatolog, ale także ortodonta Lublin, tego typu fachowiec zajmuje się leczeniem wad zgryzu. Teraz niemalże każdy ortodonta Lublin posiada ofertę skierowaną zarówno do osób dorosłych jak i do dzieci. Doświadczony ortodonta Lublin sprawdzi stan uzębienia, przedstawi ewentualny plan leczenia, zrobi zdjęcia rentgenowskie oraz wykona odlew szczęki. Na tej podstawie dopiero przygotuje dla nas aparat ortodontyczny, założy go i powie nam jak od teraz należy myć zęby, czego należy unikać, i na jakie niebezpieczne objawy zwracać uwagę. Jeżeli chodzi o aparaty ortodontyczne, to w większości przypadków pacjentom zakładane są stałe aparaty. Leczenie taką metodą jest długotrwałe i daje lepsze efekty. Zęby na które nałożony jest aparat stały ulegają stopniowemu przesuwaniu się, a to może zniwelować wady zgryzu, może wyprostować zęby i doprowadzić je praktycznie do idealnego stanu. Oczywiście to jak jakie będą efekty i jak będzie wyglądało leczenie uzależnione jest od stanu zębów pacjenta i podatności przyzębia na działanie aparatu. W związku z tym trudno jest jednoznacznie powiedzieć ile może trwać leczenie. W niektórzy przypadkach aparat można już zdjąć po sześciu miesiącach , a w innych pacjent musi go nosić przez co najmniej trzy lata.

Ortodonta Lublin- cechy aparatu stałego

Jeżeli my, jako pacjenci zdecydowaliśmy się już na leczenie ortodontyczne, to musimy wiedzieć, że będzie się to wiązało ze sporymi kosztami i wizytami w gabinecie ortodonty Lublin co najmniej raz na sześć tygodniu. Noszenie aparatu stałego ma wiele zalet, ale niektórzy pacjenci obawiają się także dyskomfortu z tym związanego. Dlatego też, każdy lekarz przez założeniem aparatu powinien rozwiać wszystkie wątpliwości pacjenta, powinien powiedzieć na jakie efekty można liczyć po ukończeniu leczenia i jak należy dbać o aparat ortodontyczny i o zęby w czasie jego noszenia. Nie bez znaczenia będzie także pokazanie pacjentowi z czego składa się aparat stały. I tak na przykład w jego skład wchodzą zamki, czyli elementy które bezpośrednio przykleja się do zębów, ich zadaniem jest umocowanie aparatu. Poza tym w skład aparatu wchodzą także pierścienie, czyli elementy umiejscowione na zębach trzonowych odpowiadają one za wzmocnienie aparatu. Aparat stały składa się także łuków i ligatur. Łuki łączą się z zamkami i to one właśnie odpowiedzialne są za działanie sił ortodontycznych. Z kolei ligatury są gumkami mocującymi łuki w zamkach. O ile podczas pierwszej wizyty lekarz ortodonta przeprowadzi tylko konsultację, o tyle już na drugiej wizycie aparat będzie można założyć. W tym miejscu należy wspomnieć, że zakładanie aparatu to złożony i długotrwały proces, który może trwać nawet półtorej godziny. Każdy pacjent powinien być o tym poinformowany przez swojego lekarza ortodontę. Jeżeli zaś chodzi o wizyty kontrolne, to trwają one do kilku minut do pół godziny.

About The Author

admin

Leave a Reply

Przeczytaj inne:
Rehabilitacja rwy kulszowej Warszawa – doskonała opieka

Rehabilitacja rwy kulszowej w Warszawie to doskonała opieka. Chorujący ludzie, a szczególnie ci cierpiący na ból rwy kulszowej powinni zostawać oddawani szczególnie troskliwej opiece, ponieważ...

Zamknij