OGÓLNOPOLSKA ORGANIZACJA TAEKWON-DO ITF

 

All Poland ITF Taekwon-do Organization
   facebook
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
GALERIA ARCHIWUM

 

 
2014POLISH OPEN 2014 - Brzeg Dolny (relacja)

Dnia 6 grudnia 2014 r. w Brzegu Dolnym odbyły się zawody pucharowe Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF pod nazwą Polish Open. W zawodach uczestniczyło ok. 120 zawodników z 8 klubów OOT ITF. Zawodnicy rywalizowali w układach formalnych, walkach i technikach specjalnych. Na podkreślenie zasłużyła miła atmosfera Ośrodka Hotelowo Sportowego Rokita, w którym odbywały się zawody: pokoje o dobrym standardzie, smaczne posiłki i możliwość skorzystania z parku wodnego AQUASPORT przyczyniły się do uatrakcyjnienia pobytu zawodnikom, trenerom i sędziom. Przedstawiamy kompletne wyniki zawodów. Zapraszamy też do naszej galerii!

WYNIKI
 


 

POLISH OPEN 2014

Szanowni Państwo

W dniu 6 grudnia 2014 roku, w Brzegu Dolnym, odbędzie się międzynarodowy turniej Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF pod nazwą Polish Open. Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane kluby do wzięcia udziału w tych zawodach. Także nie zrzeszone w Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF.
Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem zawodów.


Sławomir Gruszczyński
Prezes OOTKD ITF                                                              
KOMUNIKAT        ZGŁOSZENIE             MEDALE                       PLAKAT


RELACJA Z LETNIEGO OBOZU SZKOLENIOWEGO TAEKWON-DO – ZWIERZYNIEC 2014 -

W dniach 8-21 lipca b.r. w Zwierzyńcu na Lubelszczyźnie odbył się Letni Szkoleniowy Obóz Taekwon-do.
O jego wyjątkowości stanowiła obecność wiceprezydenta International Taekwon-do Federation, dyrektora Komitetu Techniczno Edukacyjnego International Taekwon-do Federation oraz posiadacza najwyższego stopnia Taekwon-do IX Dan w jednej osobie, Wielkiego Mistrza Hwang Ho Yong.
Była to najdłuższa dotychczasowa wizyta koreańskiego mistrza w naszym kraju, bo trwająca aż 6 dni. Choć pogoda i otoczenie sprzyjały, nie daliśmy mistrzowi zbyt wiele czasu na wypoczynek.
Obóz zaczęliśmy praktycznym szkoleniem instruktorskim. Na szkoleniu tym skorzystali wszyscy uczestnicy obozu, ponieważ mistrz osobiście prowadził 4 treningi dziennie w asyście obserwujących go i uczących się instruktorów. Wieczorami instruktorzy udawali się sami na część teoretyczną kursu. Dalej odbyło się międzynarodowe seminarium techniczne, w którym mogli uczestniczyć już tylko posiadacze stopni Dan (lub 1 cup mający zdawać po seminarium). Wydłużone 3 godzinne treningi mocno dały się we znaki naszym mięśniom i stopom. Jednak, jak zwykle po takim szkoleniu rozjaśnił się nam następny obszar techniki Taekwon-do.
Na zakończenie swego pobytu Mistrz Hwang Ho Yong odbył z uczestnikami obozu pamiątkową sesję fotograficzną oraz przeprowadził egzaminy na stopnie Dan i Instruktorów Międzynarodowych.
Tytuły instruktorskie otrzymali: IV Dan Jarosław Bigos (Dęblin) oraz IV Dan Ewa Gruszczyńska (Lublin).
Stopnie Dan otrzymali: II Dan – Krzysztof Wrona (Dęblin), I Dan – Damian Kwiatek (Zagłoba), Magdalena Dudzicz i Wojciech Zieliński (oboje z Dęblina). Poniżej lista uczestników IIC* i ITS** z SGM*** Hwang Ho Yong w Zwierzyńcu 2014.

 
LISTA

Po pożegnaniu mistrza nastąpiła „codzienność” obozowa, na którą tym razem złożyły się: spływ kajakowy rzeką Wieprz, wycieczka szynobusem do zamojskiego zoo, wycieczka po Roztoczańskim Parku Narodowym, zwiedzanie muzeum przyrody, ogniska, kąpiele w Stawach Echo, konkursy i gry zespołowe.
Nie zapomnieliśmy także o głównym celu jakim było doskonalenie techniki Taekwon-do. Trzy treningi dziennie dały efekt w postaci podwyższenia stopnia zaawansowania wielu uczestników obozu oraz przygotowania zawodników na zbliżające się Mistrzostwa Świata Juniorów Taekwon-do w Tadżykistanie. Poniżej lista uczestników z podziałem na kluby i wynikami egzaminu.

 
LISTA

Podsumowując, tegoroczny obóz można uznać za udany zarówno jeśli chodzi o realizacje zadań w sferze rekreacji i wypoczynku jak i szkolenia oraz zdobywania umiejętności technicznych Taekwon-do.
Zapraszamy do galerii. Zdjęcia w większości z sesji fotograficznej z mistrzem Hwang. Jeśli ktoś posiada inne to proszę o przysyłanie na adres itfpoland@gmail.com. Najciekawsze opublikujemy.

Relację sporządziła:
Ewa Gruszczyńska
MISTRZOSTWA ŚWIATA TAEKWON-DO ITF W TADŻYKISTANIE

Od 3 do 10 sierpnia br. w stolicy Tadżykistanu - Duszanbe odbędą się XI Mistrzostwa Świata Juniorów Taekwon-do ITF oraz VI Weteranów. Polskę zareprezentują juniorzy: I Dan Michał Filipowski z Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do i I Dan Dawid Kowalik z Lubelskiej Szkoły Taekwon-do. Trenerem i opiekunem zawodników będzie w-ce prezes OOT ITF VI Dan Krzysztof Witkowski.
Życzymy sukcesów!
INFO


MISTRZOSTWA OGÓLNOPOLSKIEJ ORGANIZACJI TAEKWON-DO ITF

17 maja br. w Opolu Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF. W mistrzostwach brało udział 117 zawodników z  klubów Lubelszczyzny, Dolnego Śląska i Pomorza. Szczegółowe wyniki rywalizacji przedstawiamy poniżej. Zapraszamy też do naszej galerii w celu obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia.                  
WYNIKI


III DZIECIĘCO MŁODZIEŻOWY PUCHAR POMORZA OGÓLNOPOLSKIEJ ORGANIZACJI TAEKWON-DO ITF

W dniu 5 kwietnia 2014 roku w Gościnie odbył sie III  Dziecięco-Młodziezowy Puchar Pomorza. W Pucharze wzięło udział 132  Taekwondoków. Wśród dziewcząt najlepsza zawodniczką  do lat 13 została Marcelina Skwarek z Klubu Taekwon-do Drzonowo, do lat 18, Wiktoria Ruszkowska z Kołobrzeskiej Szkoły Taekwon-do . Wśród chłopców do lat 13 najlepszym zawodnikiem został Mateusz Bandura  z Klubu Taekwon-do Wrocław  do lat 18, Radosław Karpiniuk  z Kołobrzeskiej Szkoły Taekwon-do. Najlepszym klubem tego Pucharu okazała się Kołobrzeska Szkola Taekwon-do . Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!!

 

Relację sporządził: Ireneusz Jasiński 

 
OBÓZ SPORTOWY TAEKWON-DO Z IX DANEM GM HWANG HO YONG

Lubelska Szkoła Taekwon-do zaprasza do wzięcia udziału w Letnim Centralnym Obozie Taekwon-do, który odbędzie się w terminie 8 - 21 lipca 2014 r. w Zwierzyńcu - miasteczku położonym w sercu Roztoczańskiego Parku Narodowego.
Na obozie będziemy mieli zaszczyt gościc posiadacza najwyższego stopnia taekwon-do na świecie IX Dan GM Hwang Ho Yong.
Zapraszamy do skorzystania z tej wyjątkowej okazji i wzięcia udziału w treningach z mistrzem. Dokumenty i informacje szczegółowe do pobrania poniżej.
                                                                                

OFERTA    KARTA UCZESTNIKA   DRUK DOFINANSOWANIA         FOTO 
     


 SEMINARIUM MIĘDZYNARODOWE Z WICEPREZYDENTEM ITF

Wszystkich członków Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF posiadających minimum 1 cup zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium międzynarodowym z wiceprezydentem International Taekwon-do Federation, IX Danem Wielkim Mistrzem Hwang Ho Yong.
Wszelkie potrzebne informacje zamieszczamy poniżej.                                                                                       
INFO                        APLIKACJA-E (1,2,3)     APLIKACJA-E (4,5,6)     APLIKACJA-E (7)              APLIKACJA-S


MISTRZOSTWA OGÓLNOPOLSKIEJ ORGANIZACJI TAEKWON-DO ITF


Szanowni Państwo

W dniu 17 maja 2014 roku, w Opolu Lubelskim, odbędą się Mistrzostwa Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF.
Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane kluby do wzięcia udziału w tych zawodach. Także nie zrzeszone w Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF.
Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem zawodów. W załączniku przesyłamy komunikat oraz kartę zgłoszenia klubu.


Zbigniew Stola
Sekretarz Generalny OOTKD ITF


                                 
INFO                 ZGŁOSZENIE       MEDALE

AKTUALNOŚCIORGANIZACJAGALERIA ARCHIWUMREGULAMINYLINKIKONTAKT