OGÓLNOPOLSKA ORGANIZACJA TAEKWON-DO ITF

 

All Poland ITF Taekwon-do Organization
   facebook
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
GALERIA ARCHIWUM

 

 
2007
2007. MISTRZOSTWA EUROPY TAEKWON-DO. TALLIN


17-21 październik 2007, Tallin, Estonia. Kolejne Mistrzostwa Europy przeszły do historii. Nasza mała drużyna godnie reprezentowała Polskę, niestety bez sukcesów. Wprawdzie liczyliśmy na jakiś brązowy medal ale nie mieliśmy szczęścia. Jeśli chodzi o wrażenia, to te są jak najlepsze. Impreza zorganizowana była z wielkim rozmachem, warunki bardzo dobre a poziom zawodników wysoki. Z ważniejszych ustaleń: AETF (All European Taekwon-do Federation) zmieniła nazwę na EITF (European International Taekwon-do Federation). Ogłoszono też konkurs na nowe logo organizacji. Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia w nim udziału.
ZAWODOWA LIGA TAEKWON-DO FULL CONTACT - 17 listopad 2007, Zagrzeb, Chorwacja

Rusza pierwsza edycja Zawodowej Ligi Taekwon-do Ful Contakt. Nazwa przedsięwzięcia brzmi Taekwon-do PRO. Chętni wzięcia udziału w rywalizacji proszeni są o kontakt ze Sławomirem Gruszczyńskim (dane kontaktowe na stronie WWW). Główna nagroda 30000 USD.
2007. SEMINARIUM SZKOLENIOWE - BRZEG DOLNY

W dniach 7-9.09.2007 w Brzegu Dolnym odbyło się seminarium szkoleniowe oraz egzamin na stopnie I-VI Dan. Szkolił i egzaminował koreański mistrz Hwang Ho Yong VIII Dan. W seminarium wzięło udział ok. 50 osób z 9 klubów naszej organizacji. Po seminarium odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie. Promocje otrzymali: Bogusław Zbytniewski VI Dan (Kraśnik), Jacek Michalski IV Dan (Warszawa), Zbigniew Stola II Dan (Poniatowa), Łukasz Peryt I Dan (Warszawa). Mistrz Hwang Ho Yong przez łącznie 9 godzin wyjaśniał uczestnikom niuanse techniczne taekwon-do. Został on oficjalnie przydzielony jako instruktor z ramienia ITF, dla Polski. Miłym akcentem końcowym seminarium, była kolacja z koreańskim menu. Organizatorem seminarium był prezes Klubu Avasatare z Brzegu Dolnego, Pan Milan Frąszczak. W imieniu wszystkich uczestników składamy mu serdeczne podziękowania.
2007. PODSUMOWANIE CENTRALNEGO OBOZU TAEKWON-DO W JANOWIE LUBELSKIM

Sierpień 2007. W obozie wzięło udział około 70 uczestników z 4 klubów zrzeszonych w naszej organizacji: Avasatare Brzeg Dolny, Dan Kyol Lublin, Dęblińska Szkoła Taekwon-do i Lubelska Szkoła Taekwon-do. Do najważniejszych wydarzeń obozu zaliczyć można: rozegranie III Mistrzostw Lubelszczyzny w Taekwon-do, egzamin na stopnie mistrzowskie, wyłonienie Reprezentacji Polski na 22 Mistrzostwa Europy Taekwon-do ITF w Estonii. Ważnym aspektem było też pogłębienie współpracy z taekwondokami reprezentującymi województwo dolnośląskie, panem Milanem Frąszczakiem III Dan (Avasatare) i Panem Krzysztofem Machałą II Dan (wkrótce ma powstać we Wrocławiu klub pod jego przewodnictwem). Janów Lubelski okazał się dobrym miejscem na obóz taekwon-do. Wszystko pod ręką: tereny do ćwiczeń, woda, sala, rozrywka. Wokół nieskażona przyroda (widzieliśmy nawet żeremia bobrów). Skwapliwie korzystaliśmy z uroków natury. Egzamin na stopnie mistrzowskie. Dęblińska szkoła Taekwon-do wzbogaciła się o 5 czarnych pasów. Byli to: Izabela Grodzicka, Paweł Głowienka, Kamil Węcel, Konrad Węcel, Dawid Kurek. Po treningach uczestnicy relaksowali się pływaniem na sprzęcie wodnym (który mieliśmy do dyspozycji gratis). pieczeniem kiełbasy, dyskotekami, grilowaniem, przejażdżkami rowerowymi..lub samochodowymi. Czas zleciał szybko i przyjemnie.

Poniżej klasyfikacja generalna zawodów.


 
M.  
KLUB

 

II
III
Pkt.
1.

Dęblińska Szkoła Taekwon-do

9
6
5
44
2.

Lubelska Szkoła Taekwon-do

3
2
2
15
3.

Avasatare

2
3
6
18
4.

Dan Kyol 

0
3
1
7

2007. III TURNIEJ TAEKWON-DO O MISTRZOSTWO LUBLINA

9 czerwca, drużyna Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do, wystąpiła w III Turnieju Taekwon-do o Mistrzostwo Lublina, organizowanym przez Lubelski Klub Sportów Walki DAN (PUT). Zawodnicy wrócili z 10 medalami (4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe) i tytułem Najlepszej Zawodniczki Turnieju (Izabela Grodzicka 1 cup). W zawodach wystartowało ponad 160 zawodników . Gościnnie wystąpili zawodnicy z Mołdawii. Gratulujemy !
2007. RELACJA Z MISTRZOSTW ŚWIATA W SŁOWENII

Kwiecień 2007 r. XV Mistrzostwa Świata Taekwon-do ITF, przeszły do historii. 69 państw, 900 uczestników, to dosyć spore liczby, zważywszy na wczesny termin imprezy. Nasza reprezentacja wróciła wprawdzie bez medalu ale nawiązaliśmy równorzędną walkę i czasami było naprawdę blisko. W GALERII kilka zdjęć opatrzonych komentarzem. Prosimy też zajrzeć do działu TECHNIKA, znajdziecie tam filmy, które nakręciliśmy na Mistrzostwach Świata.2007. XIV MISTRZOSTWA POLSKI TAEKWONDO PUT W ZAWIERCIU

Dwa kluby naszej Organizacji: Dęblińska Szkoła Taekwon-do i Sportowy Klub Taekwon-do SOKDO ze Słupska, wzięły udział w Mistrzostwach Polski organizowanych w kwietniu br. przez Polską Unię Taekwondo . Dwaj zawodnicy DST, wywalczyli tytuły Mistrzów Polski, Paweł Głowienka w układach formalnych i Kamil Węcel w technikach specjalnych. Gratulujemy !
2007. EGZAMIN NA STOPNIE MISTRZOWSKIE

31.03.2007 r. w Uczniowskim Klubie Sportowym "Targówek" w Warszawie, odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie. Komisja egzaminacyjna w składzie: Jacek Michalski III Dan i Sławomir Gruszczyński V Dan  promowała następujące osoby: Dariusz Wolf I Dan, Marcin Staniszewski I Dan, Krzysztof Szrubka II Dan. zwizytował egzamin jako gość. W dobokach Jarosław Bigos III Dan i Michał Pawlik II Dan. Po egzaminie. W dobokach od lewej.  Wśród obserwatorów znaleźli się Grzegorz Wyszomierski IV, Jarosław Bigos III Dan, Michał Pawlik II Dan i Andrzej Jankowski II Dan.
2007. SEMINARIUM MIĘDZYNARODOWE W CZECHACH

23,24,25 marca 2007 r. w Pradze odbyło się Seminarium Międzynarodowe Taekwon-do. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Czech, Polski i Szwajcarii. Polskę reprezentowali: Sławomir Gruszczyński V Dan, Krzysztof Witkowski IV Dan, Ewa Gruszczynska III Dan, Milan Frąszczak III Dan, Krzysztof Machała II Dan oraz Magdalena Machała 8 cup - jako fotoreporter. Mistrz Hwang Ho Yong przybliżał wszystkim, tajniki taekwon-do. Razem 15 godzin na sali. Żona Mistrza przygotowała dla uczestników kolację złożoną z potraw narodowej kuchni koreańskiej. To było naprawdę bardzo smaczne. Podczas seminarium odbył się egzamin na IV Dany. Dodatkowo, przeegzaminowani zostali nasi zawodnicy: Milan Frąszczak, na III Dan i Krzysztof Machała na II Dan. Egzamin tych ostatnich nie był łatwy. Do najtrudniejszych rozbić należały między innymi deski trzymane w palcach jednej reki: 4 cm ap jumok i 6 cm bandae dolyo. Rozbić było tak dużo, że trzeba było używać w końcu, połówek desek. Milan i Krzysztof okazali się jednak mieć ręce i nogi z żelaza. Obaj zdali z bardzo wysoką punktacją (65pkt.). Duża kolekcja zdjęć z seminarium na stronie www.sonkal.cz (linkownia).
2007. SUN OPEN

11.03.2007 w słoweńskiej miejscowości Polzela, odbył się coroczny, czwarty już  z  kolei, międzynarodowy turniej Taekwon-do. W turnieju oprócz Słoweńców, brali udział Chorwaci, Serbowie, Bośniacy oraz 4-osobowa ekipa klubu Avasatare - Brzeg Dolny, reprezentująca Polskę. Skład naszej drużyny: Paulina Kosin (1 miejsce układy 2-1 Cup), Arkadiusz Dwornik, Tomasz Rozmus (3 miejsce - układy uczniowskie), trener i prezes klubu Milan Frąszczak (3 miejsce walki -85 kg.)
2007. IV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TANGSOODO

W sobotę 3 marca odbył się w Puławach IV Ogólnopolski Turniej Tangsoodo. Zgromadził on przeszło 140 zawodników z całej Polski reprezentujących różne style. Naszą Organizację reprezentowała Dęblińska Szkoła Taekwon-do, której zawodnicy zdobyli 11 medali (3 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe) oraz tytuł najlepszego zawodnika turnieju (Piotr Wojtaś). Gratulujemy !
2007. EGZAMIN NA STOPNIE MISTRZOWSKIE W SŁUPSKU

1 marca 2007 r. w Sportowym Klubie Taekwon ITF " Sokdo", w Słupsku, odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie. Promocję na I Dan otrzymało 5 osób. Egzaminatorem był instruktor międzynarodowy Daniel Nitecki (IV Dan). Promowano pięć osób na I Dan, są to: Maciej Bednarski, Kamil Kobiałka, Karol Winiszewski, Mirosław Pękul, Dawid Nitecki.
2007. SPOTKANIE Z ZARZĄDEM POLSKIEJ UNII TAEKWONDO

10 lutego br. w Kielcach odbyło się spotkanie prezesów- Ogólnopolskiego Związku Taekwon-do ITF Sławomira Gruszczyńskiego oraz Polskiej Unii Taekwondo Zbigniewa Pawlaka. Ustalono zasady współpracy między organizacjami. Dotyczą one głównie rywalizacji sportowej.
2007. POWSTANIE OGÓLNOPOLSKIEJ ORGANIZACJI TAEKWON-DO ITF

4 lutego odbyło się Walne Zebranie Lubelskiego Związku Taekwon-do ITF, na którym podjęto uchwałę o przekształceniu tej struktury w Ogólnopolska Organizację Taekwon-do ITF i rozszerzeniu działalności na teren całego kraju. Inspiracją do podjęcia takich kroków były głosy instruktorów z całej Polski, którzy pragną przyłączyć się do naszego związku i współpracować z koreańskim ITF.2007. SEMINARIUM SZKOLENIOWO TECHNICZNE Z MISTRZEM HWANG HO YONG W LUBLINIE

26-28, styczeń 2007 r. W seminarium odbywającyn się w Lublinie wzięło udział 70 uczestników z 6-u klubów zrzeszonych w LZT ITF oraz goscie z innych klubów Polski. Mistrz Hwang Ho Yong promował 8 osób na stopnie mistrzowskie oraz 33 na stopnie szkoleniowe. Szczególne podziękowania kierujemy do prezesów Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do i Dan Kyol- Lublin, Panów Jarosława Bigosa i Dariusza Nowakowskiego, za pomoc w sprawach organizacyjnych. W czasie seminarium prowadzono rozmowy z zaproszonym zarządem Polskiej Federacji Taekwon-do, w osobach: Pan Piotr Gąsior, Pan Wojciech Dolny i Pan Łukasz Grzesiński. Przybyli, rozmawiali  o ewentualnym przyjęciu ich organizacji do ITF północnokoreańskiego. Na zakończenie seminarium Mistrz przeprowadził egzamin na stopnie uczniowskie i mistrzowskie.
2007. KALENDARZ TAEKWON-DO

Dzięki naszemu sponsorowi Panu Mariuszowi Sidorowi - prezesowi firmy DAR-ZŁOM, Lublin ul. Droga Męczenników Majdanka 12, tel/fax 081 4427190, tel. kom. 502750398, www.dartrans.strona.pl (usługi transportowe, skup złomu i metali kolorowych), wydaliśmy drukiem piękny kalendarz reklamowy (33x48 cm) ze zdjęciami wykonanymi podczas letniego i zimowego seminarium szkoleniowego w Zakopanym. Do nabycia w klubach LZT ITF.
KALENDARZ IMPREZ NA 2007 ROK

Lp

Nazwa imprezy

Miejsce

Termin

1

Seminarium szkoleniowe z Mistrzem Hwang Ho Yong    VIII Dan

Lublin

26-28 styczeń  

IV Ogólnopolski Turniej Tangsoodo

Puławy

3 marzec     

3 

4th Sun Open 2007

Słowenia

11 marzec   

Międzynarodowe seminarium szkoleniowe z Mistrzem  Hwang Ho Yong VIII Dan

Czechy

23-25         marzec

5

Mistrzostwa Świata Seniorów Taekwon-do ITF

Słowenia

24-29    kwiecień

6

Czech Open

Czechy

15-16     czerwiec

7

Centralny Obóz Szkoleniowo-Sportowy Taekwon-do ITF

Janów Lubelski

13-26     sierpień

8

Otwarte Mistrzostwa Lubelszczyzny  Taekwon-do ITF

Janów Lubelski

sierpień

9

Seminarium szkoleniowe z Mistrzem Hwang Ho Yong    VIII Dan

Brzeg Dolny

7-9        wrzesień

10

Mistrzostwa Europy Seniorów Taekwon-do ITF 

Estonia

19-21 październik

11

 Otwarty Puchar Dęblina  Taekwon-do ITF

Dęblin

listopad

12

Międzynarodowy Puchar Świdnika Taekwondo  (PUT)

Świdnik

grudzień

 

AKTUALNOŚCIORGANIZACJAGALERIA ARCHIWUMREGULAMINYLINKIKONTAKT