OGÓLNOPOLSKA ORGANIZACJA TAEKWON-DO ITF

 

All Poland ITF Taekwon-do Organization
   facebook
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
GALERIA ARCHIWUM

 

 
2012
OTWARTE MISTRZOSTWA EUROPY TAEKWON-DO INTERNATIONAL

W dniach 27-28 października odbywały się Mistrzostwa Europy w Taekwon-do. Gospodarzem imprezy była w tym roku Polska. „Solne miasto” Wieliczka gościła blisko 850 zawodników z 18 krajów.
Maciej Ługowski – II dan z Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do wywalczył na tym prestiżowym turnieju tytuł Mistrza Europy w walkach do 76 kg zostawiając w tyle niemal 20 zawodników rywalizujących w tej kategorii. W Mistrzostwach Maciek uczestniczył wspierany przez klubowego trenera Jarosława Bigosa – IV Dan.

 

Autor relacji: IV Dan Jarosław BigosDOBOKI SASUNG

Chętni do zakupu doboku firmy Sasung proszeni są  o przesłanie na konto Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF do dnia 10 listopada b.r. równowartości kwoty 40 EUR (35 EUR cena doboku + 5 EUR dostarczenie doboku do nabywcy ). W przelewie prosimy zaznaczyć ilość sztuk ( 1,2 ... ), rozmiar ( A0, A1 ... )  i rodzaj doboku ( uczniowski, I-III dan, IV-VI dan ). Cena wszystkich rodzajów i rozmiarów doboków jest taka sama. Doboki nie posiadają haftów tylko nadruki. Zamówienie będzie zrealizowane w ciągu 2 tygodni. Realizacja zamówienia może ulec wydłużeniu ponieważ najmniejsze ogólne zamówienie musi wynosić 10 sztuk. Poniżej podajemy oznaczenia rozmiarów:

 • A0 - od 115 cm do 125 cm
 • A1 - od 125 cm do 135 cm
 • A2 - od 135 cm do 145 cm
 • A3 - od 145 cm do 155 cm
 • A4 - od 155 cm do 165 cm
 • A5 - od 165 cm do 175 cm
 • A6 - od 175 cm do 185 cm
 • A7 - od 185 cm do 195 cm
 • A8 - od 195 cm do 205 cm


 
 


OBÓZ TAEKWON-DO W REWALU - PODSUMOWANIE

Zakończył się Szkoleniowo Sportowy Obóz Taekwon-do w nadmorskim Rewalu. W obozie brało udział 69 uczestników z czterech klubów zrzeszonych w naszej organizacji:

 • Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do,
 • Lubelskiej Szkoły Taekwon-do,
 • Szkoły Taekwon-do Zagłoba,
 • Klubu Sportów Walki Avasatare.
Zapraszamy do obejrzenia paru zdjęć z tego wydarzenia.

ZDJĘCIA

Korzystając z miejscowej obecności zrzeszonych w OOT ITF klubów pomorskich, przeprowadzony został kurs sędziowski klasy D i C. W kursie brało udział 18 uczestników z 7 klubów w tym 9 osób otrzymało licencje sędziowskie. Kurs trwał 2 dni i obejmował 4,5 godziny szkolenia teoretycznego i 6 godzin praktyki sędziowskiej. Poniżej zdjęcie uczestników kursu:

ZDJĘCIE

W czasie trwania obozu rozegrano zawody pod nazwą I Pomorski Puchar w Taekwon-do ITF w których wzięło udział 59 zawodników z 6 klubów. Gospodarzem pucharu był prezes Kołobrzeskiej Szkoły Taekwon-do "Yul Dong" IV Dan Instruktor Międzynarodowy Mirosław Pękul. Dla niektórych zawodników był to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Juniorów w Estonii. Poniżej zdjęcia i wyniki zawodów.

ZDJĘCIA      WYNIKI

Na zakończenie odbył się egzamin na stopnie uczniowskie i mistrzowskie taekwon-do. Stopnie mistrzowskie I Dan otrzymali: Rafał Królik z Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do, Ada Szczepanowska i Damian Derczyk - oboje z Lubelskiej Szkoły Taekwon-do. Nowym czarnym pasom składamy serdeczne gratulacje !
LETNI CENTRALNY OBÓZ SPORTOWY TAEKWON-DO W REWALU

Organizator, Lubelska Szkoła Taekwon-do zaprasza do wzięcia udziału w Letnim Centralnym Obozie Taekwon-do, który odbędzie się w terminie 28 lipca  - 10 sierpnia 2012 r. w miejscowości Rewal. Dokumenty i informacje szczegółowe do pobrania poniżej.

Szczegółowy plan podróży pociągiem LUBLIN - KOŁOBRZEG i KOŁOBRZEG - LUBLIN


OFERTA   KARTA UCZESTNIKA   DRUK DOFINANSOWANIA     ZDJĘCIA


EGZAMINY NA STOPNIE MISTRZOWSKIE

W Kołobrzegu i Lublinie odbyły się egzaminy na stopnie DAN. Promocje otrzymali:

 • Zbigniew Stola III Dan,
 • Melania Szczepanowska I Dan,
 • Dawid Świtoń I Dan,
 • Jerzy Bielski I Dan
Gratulujemy !


ZDJĘCIA

MISTRZOSTWA ŚWIATA TAEKWON-DO ITF

W dniach 20-26 sierpnia br. w stolicy Estonii - Tallinie, dobędą się X Mistrzostwa Świata Juniorów i V Weteranów w Taekwon-do ITF. Ogólnopolską Organizację Taekwon-do ITF reprezentować będą:

1. VI Dan Krzysztof Witkowski - trener i w-ce prezes OO TKD ITF
2. II Dan Maciej Ługowski - zawodnik Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do
3. I Dan Melania Szczepanowska - zawodniczka Lubelskiej Szkoły Taekwon-do
4. Tomasz Ługowski - obsługa medialna

Mamy nadzieję, że nasz skromny skład godnie zaznaczy obecność Polski na tej ważnej imprezie.  KOMUNIKAT


PUCHAR LUBELSZCZYZNY - WYNIKI

Puchar już za nami, wzięło w nim udział około 80 zawodników z 6 klubów. Organizację imprezy zaliczamy do udanych - podziękowania dla organizatorów, Pana Zbigniewa Stoli i Pana Jarosława Bigosa. Mamy nadzieję, że zawody te wpiszą się na stałe do kalendarza imprez naszej Organizacji. Poniżej przedstawiamy wyniki rywalizacji.


WYNIKI      ZDJĘCIA


PUCHAR LUBELSZCZYZNY W TAEKWON-DO ITF

Szanowni Państwo

 

W dniu 28 kwietnia 2012 roku, w Opolu Lubelskim, odbędzie się Puchar Lubelszczyzny w Taekwon-do ITF organizowany przez Ogólnopolską Organizację Taekwon-do oraz Szkołę Taekwon-do Zagłoba.

Serdecznie zapraszam wszystkie zainteresowane kluby do wzięcia udziału w tych zawodach.

Zapraszam do zapoznania się z komunikatem zawodów. W załączniku przesyłam komunikat zawodów oraz kartę zgłoszenia klubu.

 

pozdrawiam

 

Zbigniew Stola

Sekretarz Generalny OOTKD ITF

Trener Szkoły TKD Zagłoba

  KOMUNIKAT  KARTA ZGŁOSZENIA


MISTRZOSTWA POLSKI TANG SOO DO - PUŁAWY 2012

16-17 marca br.  rozegrane zostały w Puławach Mistrzostwa Polski Tangsoodo. Turniej ten, jak co roku, skupia zawodników z całej Polski, reprezentujących różne sztuki walki – jest więc swoistą konfrontacją międzystylową, podczas której uczestnicy mierzą się m.in. w konkurencjach układów, technik specjalnych czy walk w różnych formułach. W tym roku naszą Organizację reprezentowały dwa kluby: Dęblińska Szkoła Taekwon-do z dorobkiem 18 medali: 8 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe oraz Szkoła Taekwon-do Zagłoba, która wywalczyła 7 medali: 2 złote i 5 brązowych. Gratulujemy.


  ZDJĘCIA


RELACJA Z SEMINARIUM MIĘDZYNARODOWEGO Z WIELKIM MISTRZEM HWANG HO YONG

W dniach 28-29.01.2012 odbywało się w Lublinie międzynarodowe seminarium techniczne taekwon-do. Brali w nim udział posiadacze wysokich stopni szkoleniowych i mistrzowskich zrzeszeni w Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF a także goście z Czech, Anglii i Cypru. Szkolenie prowadził Wielki Mistrz Hwang Ho Yong (IX Dan)  dyrektor techniczno-szkoleniowy International Taekwon-do Federation, który odpowiada za kierunki rozwoju technicznego taekwon-do na świecie. Podczas 10 godzin zajęć poruszane były kwestie dotyczące sposobów wykonywania oraz metodyki nauczania technik taekwon-do. Prowadzący dużo mówił o moralnych aspektach treningu taekwon-do oraz o filozofii tej sztuki walki.
Na zakończenie seminarium odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie. Stopień 3 dan otrzymali Izabela Grodzicka (DSzT), Zbigniew Cierech (LSzT), 2 dan otrzymał Maciej Ługowski (DSzT) zaś 1 dan Jakub Zarzycki (LSzT).
W piątek 27.01.2012 (przed seminarium) odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF, na którym wybrano nowe władze związku. Na stanowisku prezesa pozostał Sławomir Gruszczyński, w-ce prezesem ds. organizacyjnych został Jarosław Bigos, w-ce prezesem ds. administracyjnych Krzysztof Witkowski, sekretarzem generalnym wybrano Zbigniewa Stolę.
Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został Mirosław Pękul, z-cą przewodniczącego Ireneusz Jasiński, członkiem komisji Paweł Marczewski.
Zapraszamy do naszej galerii w celu obejrzenia paru zdjęć z powyższych wydarzeń.
SEMINARIUM MIĘDZYNARODOWE Z WIELKIM MISTRZEM HWANG HO YONG

Zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium międzynarodowym z IX Danem Wielkim Mistrzem Hwang Ho Yong. Wszelkie informacje zamieszczamy poniżej.


POL ANG


KALENDARZ OGÓLNOPOLSKIEJ ORGANIZACJI TAEKWON-DO ITF NA ROK 2012

Przedstawiamy projekt kalendarza na rok 2012.
W niektórych przypadkach ustalane są jeszcze terminy szczegółowe.
W razie pytań i wniosków prosimy o kontakt z zarządem organizacji

 

Nr

Nazwa imprezy

Miejsce
Data

1

Międzynarodowe Seminarium Szkoleniowo Techniczne z Mistrzem Hwang Ho Yong (IX Dan)

Lublin

28-29 styczeń

2

Sprawozdawczo Wyborcze Zebranie Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF

Lublin

27 styczeń

3

Puchar Europy

Nymburk, Czechy

24-25 marzec 2012

4 Kurs sędziowski klasy B i C Kołobrzeg 17-18 marzec 2012
5 II Wielkanocny Dziecięcy Turniej Taekwon-do ITF Kołobrzeg marzec 2012

6

I Pomorski Młodzieżowy Turniej Taekwon-do ITF

Gościno

kwiecień 2012

7

Puchar Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF

Kluczkowice

maj 2012

8

Egzaminy na stopnie Mistrzowskie

Lublin, Kołobrzeg

czerwiec 2012

9

Centralny Obóz Szkoleniowy Taekwon-do ITF

Ustronie Morskie

lipiec - sierpień 2012

10

Mistrzostwa Świata Juniorów i Weteranów Taekwon-do ITF

Tallin,
Estonia

18-26 sierpień 2012

11

Egzaminy na stopnie Mistrzowskie

Lublin, Kołobrzeg

grudzień 2012

AKTUALNOŚCIORGANIZACJAGALERIA ARCHIWUMREGULAMINYLINKIKONTAKT