OGÓLNOPOLSKA ORGANIZACJA TAEKWON-DO ITF

 

All Poland ITF Taekwon-do Organization
   facebook
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
GALERIA ARCHIWUM

 

 
20092009. XVI MISTRZOSTWA ŚWIATA SENIORÓW W TAEKWON-DO ITF


W dniach 12 – 17 października 2009 roku odbywały się w Saint-Petersburgu w Rosji, XVI Mistrzostwa Świata Taekwon-do ITF. Wśród 84 reprezentacji krajowych z całego świata, wystąpiła również nasza drużyna w składzie: Kamil Uchnast, Paulina Kosin (Avasatare Brzeg Dolny), Ewa Gruszczyńska (Lubelska Szkoła Taekwon-do), Michał Janiszewski, Marcin Książek (Lotos Jabłonna), Paweł Głowienka, Przemysław Adamiec (Dęblińska Szkoła Taekwon-do) z trenerem Jackiem Michalskim i sędzią Sławomirem Gruszczyńskim. Zawodnicy wzięli udział w walkach, układach, technikach specjalnych oraz (co było dla nas nowością) w konkurencji self-defense (walka reżyserowana). Przed mistrzostwami odbył się również Kongres ITF.
2009. I MIĘDZYNARODOWY PUCHAR WĘGIER W TAEKWON-DO ITF

26 września bieżącego roku, pięcioosobowa reprezentacja Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF wzięła udział w I Międzynarodowym Pucharze Taekwon-do w Jaszbereny na Węgrzech. Prócz Polski i Węgier startowały drużyny Słowenii, Serbii, Austrii i Słowacji.
Polskę reprezentowali: Sławomir Gruszczyński - sędzia (LSzT), Dariusz Nowakowski - trener (Dan Kyol),  Ewa Gruszczyńska (LSzT), Konrad Nowakowski (Dan Kyol), Przemysław Adamiec (DSzT).
Nasza drużyna przywiozła 5 medali zdobywając je następująco: E. Gruszczyńska - II m. układy III Dan i III miejsce walki do 51 kg, K. Nowakowski - III m. układy do 1 cup i III m. walki do 57 kg, P. Adamiec - III m. walki + 78 kg.
2009. OBÓZ TAEKWON-DO W USTRONIU MORSKIM

70 zawodników z 5 klubów Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF (LSzT, Dan Kyol, DSzT, Avasatare, Jul Dong) wzięło udział w tegorocznym Obozie Sportowym Taekwon-do w Ustroniu Morskim. Zgrupowanie było okazją do przygotowania zawodników na Mistrzostwa Świata Seniorów Taekwon-do w Saint Petersburgu. 5 osób otrzymało na Obozie stopnie mistrzowskie, byli to: Izabela Grodzicka II Dan, Przemysław Adamiec I Dan, Remigiusz Warda I Dan , Michał Głowienka I Dan, wszyscy z Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do.
2009. BALTIC CUP

W dniach 6-7 czerwca 2009 odbył się w stolicy Estonii,Tallinie turniej Taekwon-do, na który przyjechali zawodnicy z Polski, Łotwy, Rosji, Białorusi, Finlandii, Estonii. Na turnieju wystartowało ponad 250 zawodników, w konkurencji układów, walk, walk drużynowych, samoobrony, technik specjalnych i testów siły. W pierwszym dniu zawodów startowali seniorzy i weterani, a w drugim juniorzy i kadeci. Czteroosobowa drużyna z naszego kraju zdobyła  6 medali.
Paulina Kosin (złoto w walkach w kategorii do 58kg, srebro w układach I Dan, brąz w walkach w kategorii do 64kg), Kamil Uchnast (złoto w walkach w kategorii do 64kg, złoto w walkach w kategorii do 71kg), Arkadiusz Dwornik ( srebro w walkach w kategorii do 78kg).
2009. MISTRZOSTWA EUROPY W SŁOWENII

W dniach 12-17 maja br. w miejscowościach Zrece i Słoweńskie Konice odbyły się Mistrzostwa Europy Taekwon-do ITF, XXIV Seniorów, XV Juniorów i I Weteranów. Polskę reprezentował Sławomir Gruszczyński jako sędzia. Na kursie sędziowskim, który odbył się przed zawodami uprawnienia sędziego klasy B, zdobył Tomasz Pawlik.
2009. POLISH OPEN – BRZEG DOLNY
 
 

25 kwietnia br. w Brzegu Dolnym odbyła się kolejna edycja Polish Open. W zawodach wzięło udział łącznie 99 zawodników z Polski, Estonii, Czech oraz Słowacji. Był to jak do tej pory najlepiej zorganizowany turniej Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF. Wśród organizatorów wyróżnić należy Milana Frąszczaka, Krzysztofa Machałę oraz Tomasza Pawlika za obsługę informatyczną zawodów. Poniżej zamieszczamy link do szczegółowych wyników rywalizacji.

WYNIKI

2009. NOWI INSTRUKTORZY MIĘDZYNARODOWI W POLSCE

W kwietniu br. zakończyły się roczne studia instruktorskie ITF. W Pradze, stolicy Czech, przed komisją ITF pod przewodnictwem Starszego Mistrza Hwang Ho Yong egzamin złożyli: Krzysztof Machała z Wrocławia, Mirosław Pękul z Kołobrzegu i Grzegorz Sołoducha z Lublina. Wraz z uprawnieniami Instruktora Międzynarodowego otrzymali stopnie mistrzowskie IV Dan. Gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy instruktorskiej.
2009. CZECH OPEN

 
W Piątek 3 kwietnia br. w miejscowości Nymburk odbył się coroczny międzynarodowy turniej taekwon-do pod nazwą Czech Open, w turnieju wzięło udział 300 zawodników z wielu krajów Europy: Czech, Słowacji, Słowenii, Chorwacji, Szwajcarii, Szkocji, Holandii, Grenlandii, Estonii, no i oczywiście Polski. Poziom turnieju był bardzo wysoki. Śmiało można powiedzieć, że stawiła się w Nymburku europejska czołówka. Pomimo skromnej, bo czteroosobowej drużyny naszych zawodników (K.Uchnast, P.Kosin, K.Gryga, A.Dwornik - wszyscy z Avasatare), udało się zdobyć dwa brązowe medale. Paulina Kosin w kategorii junior -58kg, oraz Kamil Uchnast w kategorii senior -64kg.2009. SEMINARIUM. BRZEG DOLNY

13-15.02.2009 w Brzegu Dolnym odbyło się Seminarium z Mistrzem Hwang Ho Yong VIII Dan. W seminarium wzięło udział czterdziestu czterech uczestników z terenu całej Polski, gościliśmy rówież Prezydenta Szwajcarskiej Organizacji Taekwon-Do pana Petera Regana oraz uczestników z Anglii. Seminarium rozpoczęło się wieczornym treningiem w piątek, następnie w sobotę dwa treningi, każdy po trzy godziny, a w niedzielę egzamin na stopnie uczniowskie oraz mistrzowskie. Szkolenie obejmowało techniki ręczne, nożne, techniki z wyskoku oraz różne aspekty szkolenia walki Taekwon-Do ITF. Mistrz Hwang Ho Yong dokładnie objaśniał znaczenie oraz zastosowanie każdej prezentowanej techniki. Na zakończenie seminarium, do egzaminu na stopnie mistrzowskie przystąpiło czterech adeptów Taekwon-Do. Wyniki egzaminu są następujące: Michał Pawlik otrzymał III Dan, Paweł Głowienka II Dan oraz Kamil Uchnast i Piotr Janas otrzymali stopień I Dan. Gratulujemy!


 

PLANY NA ROK 2009 

Lp
Nazwa Miejsce Termin
1

Seminarium szkoleniowe z Mistrzem Hwang Ho Yong VIII Dan

Brzeg Dolny
13,14,15 luty
2
Walne Zebranie OOTKDITF Brzeg Dolny
 14 Luty
3

Egzamin centralny na stopnie Dan

Brzeg Doly
15 luty
4
Nitra Cup (ITF)
Nitra, Słowacja
21 luty
5

Czech Open (ITF)

Nymburk, Czechy
4 kwiecień
6

Zakończenie Kursu Instruktorów Międzynarodowych

Praga, Czechy
4 kwiecień - egzamin
7
Polish Open
Brzeg Dolny
28 kwiecień
8

Mistrzostwa Europy Juniorów, Seniorów i Weteranów Slovinsko  10.05.2009 - 18.05.2009

Konjice, Słowenia

10 - 18 maj
9

Egzaminy na stopnie Dan w ośrodkach w których przebywają Instruktorzy Międzynarodowi

 
czerwiec
10
Centralny Obóz Szkoleniowy
 
sierpień
11

Otwarte Mistrzostwa Lubelszczyzny Taekwon-Do

 
sierpień
12

Mistrzostwa Świata Taekwon-Do Seniorów

Sankt Petersburg,
Rosja
12-19 październik
13
Puchar Świdnika
 Świdnik
listopad
14
Egzamin Centralny na stopnie Dan
 
grudzień
AKTUALNOŚCIORGANIZACJAGALERIA ARCHIWUMREGULAMINYLINKIKONTAKT