, gabinet kosmetyczny ursynów ulaladayspa.pl, ortodonta bytom
1
1
2
2
3
3
4
4
5
5

Proces zapalny macicy

Zależnie od umiejscowienia procesu zapalnego macica ulega przesunięciu do boku, do przodu, do tyłu lub do góry. Oprócz bólów w dole miednicy, dolegliwości pęcherzowych i kiszkowy ch mogą występować krwawienia z macicy.

Ucisk wysięku zapalnego na mięsień biodrowo-lędźwiowy (m. tliopsoas) powoduje przygięcie kończyny dolnej w stawie biodrowym. Przejście procesu zapalnego na okolicę nerwu kulszowego wywołuje w udach bóle przypominające rwę kulszową. Ucisk na moczowód może stać się powodem powstania wodonercza. Z czasem jednak objawy chorobowe stają się mniej wyraźne, wysięk zapalny ulega powolnemu wessaniu i wreszcie, nawet po kilku latach, może nastąpić wyleczenie. W okresie poprzedzającym je możliwe jest jednak zawsze zaostrzenie się procesu zapalnego. Niewystępowanie bólów nie dowodzi jednak wyleczenia.

Tworzenie się ropni staje się powodem większej bolesności uciskowej w miejscu, gdzie ropa toruje sobie drogę. Części te rozpoznaje się po ich zmięknieniu i po stwierdzeniu chełbotania.

Ropnie często przebijają się ponad więzadlem Pouparta. W tych przypadkach na przedniej bocznej ścianie miednicy stwierdzamy wyraźne wypuklenie. W miejscu możliwego przebicia ropnia skóra czerwienieje, staje się nieprzesuwalna, a badanie tej okolicy sprawia ból. Przebicie ropy do prostnicy poprzedzają wzdęcie brzucha i odchodzenie śluzu. O dokonanym otwarciu się ropnia do kiszki stolcowej świadczy odejście dużych ilości ropy przy silnym parciu na stolec. Podobnie parcie na mocz i pojawienie się dużych ilości ropy w moczu dowodzi przebicia ropnia do pęcherza moczowego. Po otwarciu się ropnia do prostnicy, do pęcherza moczowego, a także do pochwy następuje wyraźne polepszenie się stanu zdrowia chorej oraz spadek ciepłoty ciała. Do ostatecznego wyleczenia prowadzi jednak tylko zupełne opróżnienie się ropnia przymacicza.

About The Author

admin

Leave a Reply

Przeczytaj inne:
Rehabilitacja Kraków – dobrze podjęta decyzja

Rehabilitacja w Krakowie to dobrze podjęta decyzja. Podejmowanie nieraz trudnych decyzji to część naszej egzystencji. Z doświadczenia wiemy, że najtrudniej jest nam podejmować decyzje związane...

Zamknij