, legitymacje doktoranckie ELD, budowa domów z drewna małopolska
1
1
2
2
3
3
4
4
5
5

Transport plemników i możliwość zapłodnienia jaja

Transport plemników w narządzie płciowym kobiety, procesy, które w tym czasie umożliwiają męskim komórkom wykazanie swych zdolności zapładniających oraz procesy, które przygotowują jajo do zapłodnienia przez plemnik są zależne od warunków powstałych w pochwie, szyjce macicy, w macicy oraz w jajowodzie. Warunki te są uzależnione od produkcji hormonów.

W przeciwieństwie do dawnych stwierdzeń na ten temat przejście plemników z pochwy przez czop śluzowy wytwarzany w szyjce macicy nie odbywa się biernie przez zassanie ejakulatu skurczami macicy i ruchy ssące jajowodu podczas orgazmu. Masters i Johnson (1966) wykazali, że przypuszczenia takie są niesłuszne. W rzeczywistości jest to bowiem aktywne przejście, dla którego najdogodniejsze warunki stwarza obecność estrogenów, a hamuje je obecność progesteronu. W fazie sekre- cji błony śluzowej szyjki macicy ruch plemników jest niewyraźny. W okresie owulacji szybkość przesuwania się wynosi 3 mm/min, a plemniki mogą w tym czasie pozostać zdolne do życia w wydzielinie szyjki macicy aż do 6 dni. Poza tym okresem giną bardzo szybko.

About The Author

admin

Leave a Reply

Przeczytaj inne:
NIEDOCZYNNOŚĆ GRUCZOŁU TARCZOWEGO

Jeśli dawka pełna substytucyjna powoduje wystąpienie objawów ze strony serca, a zwłaszcza objawów niewydolności wieńcowej, dawkę T„ należy zmniejszyć i rozważyć możliwość leczenia skojarzonego T.,...

Zamknij