, planujedlugiezycie.pl/index.php/rak-piersi-szyjki-macicy/, Dobra oferta na druk wizytówki tanio i do tego robią projekt, a potem dostarczają.
1
1
2
2
3
3
4
4
5
5

Uplawy

Bardzo często skarżą się kobiety na uplawy, czyli nieprawidłowy wypływ z dróg rodnych. Celem wywiadów jest ustalenie wyglądu, ilości i czasu występowania tego wypływu. W warunkach prawidłowych nieznaczna ilość śluzu pochodzącego z szyjki macicznej, pochwy i gruczołów dodatkowych nie wystarcza, aby zwrócić na siebie uwagę kobiety. Plamy na bieliźnie, stwierdzenie zwilgotnienia sromu i pochwy są jednak dowodami jego obecności.

Stwierdzenie plam na bieliźnie może już budzić podejrzenia i niepokój. Upławy białe składają się zazwyczaj ze śluzu z domieszką białych ciałek krwi, nabłonków pochwy i bakteryj. Ich barwa zaznacza się tym wyraźniej, im więcej złuszczo- nych nabłonków pochwy znajduje się w wypływie. Jeżeli przyczyną upławów jest tylko wzmożone wydzielanie śluzu, są one zazwyczaj szkliste i bezbarwne. Znaczna domieszka białych krwinek w wypływie nadaje im barwę żółtawą lub zielo- nawą. Barwa brunatna przemawia za domieszką krwi, a więc istnieniem w obrębie dróg rodnych owrzodzeń. Procesy martwicze, rozgrywające się w macicy w przebiegu raka, zatrzymania części jaja płodowego lub martwicy mięśniaka, wywołują upławy przypominające z wyglądu popłuczyny mięsne. Krew zbita w skrzepy, zatrzymana w macicy i ulegająca tam rozkładowi, wydostaje się na zewnątrz nadając upławom barwę czekoladową.

About The Author

admin

Leave a Reply

Przeczytaj inne:
Choroby ginekologiczne i ciąża

Mimo słynnego powiedzenia Martiusa, że „z 10 kobiet, które zgłaszają się do ginekologa, 4 skarżą się na bóle krzyża, następne 4 potwierdzają je, gdy o...

Zamknij