1
1
2
2
3
3
4
4
5
5

Włosy

Przydatki skórne, występujące prawie na całej powierzchni ciała, i służące, na głowie, u kobiet głównie do farbowania, u mężczyzn zaś do wypadania.

Wśród kobiet najpopularniejszym kolorem włosów jest rudy, a jeśli „Chny” lub innej farby brak, również i inne kolory, z wyjątkiem siwego, który włosy przybierają same, we własnym zakresie.

Mężczyźni, w odróżnieniu od kobiet, przeważnie nie farbują włosów na głowie, pozbawiając się ich w sposób naturalny, przez samoistne wypadanie. Umożliwia ono utrzymywanie głowy zawsze w czystości, bez konieczności odczekiwania, aż włosy wyschną, nie zmusza do wystawania w kolejce u fryzjera, nie naraża na kompromitujące nas stawanie włosów dęba (patrz: „Włosy stają dęba”) ani też na pokusy sloganów reklamowych (patrz: „Włos ci z głowy nie spadnie”). Wszystkie te wygody sprawiają, że iudzi łysiejących jest coraz więcej, zaś dowodem ich popularności i sympatii, jaką są darzeni, jest bez porównania większa ilość dowcipów na temat łysych niż na temat ludzi posiadających włosy. Przy szczególnych okazjach, kiedy w ogóle bez włosów na głowie lub też z ich ilością nie przekraczającą tysiąca sztuk nie wypada się pokazać – np. ze względów towarzyskich lub estradowych – zarówno kobiety jak i mężczyźni kupują stosowne peruki.

Włosy stają dęba – Niezależny od nas objaw, spowodowany wysłuchiwaniem lub czytaniem rozmaitych głupstw w domu i poza nim. Ponieważ jednak na jakiejś naradzie albo konferencji mogą włosy stanąć nam dęba, kiedy odczytywać będziemy jakiś okólnik z centrali podpisany przez szefa bądź też słuchać będziemy osobiście samego szefa, co musi zwrócić uwagę i spowodować niekorzystne dla nas komentarze, likwidujemy łatwo tę niepożądaną manifestację, strzygąc się na tak zwanego krótkiego jeża. (Patrz: „Gęsia skórka”).

Niższe stadium wścieklizny. W tym stadium do gryzienia zamiast zębów używa się zazwyczaj maszyny do pisania albo długopisu, z tym że jeśli maszyny, to najlepiej nie własnej, aby w wypadku próby identyfikacji czcionki trudniej było dojść, kto napisał ten anonim.

Objawy wściekłości mogą być różnorodne i szalenie urozmaicone, począwszy od tzw. wiązanek słownych dedykowanych odpowiednim osobom, poprzez rozbijanie talerzy aż do niszczenia radioodbiorników, a zwłaszcza telewizorów.

Przewaga wściekłości nad wścieklizną polega na tym, że wścieklizna zdarzyć się może tylko raz, natomiast jej niższe stadium, wściekłość, wystąpić może wielokrotnie, i to nawet w ciągu jednego dnia. Zupełne wyleczenie wściekłości przerasta w dzisiejszych czasach możliwości nawet znachorów.

About The Author

admin

Leave a Reply

Przeczytaj inne:
Popęd seksualny u samców – kontynuacja

Czynnikami działającymi pobudzająco na mechanizm pobudliwości seksualnej jest zespół bodźców dochodzących do samca od aktywnej seksualnie samicy. Wyrazem tego są doświadczenia Hlináka i Madlafouska (1968),...

Zamknij