1
1
2
2
3
3
4
4
5
5

Wpływ czynników atmosferycznych

Nie ulega wątpliwości, że wysoka letnia temperatura zewnętrzna z równoczesną wysoką temperaturą mieszkania niewątpliwie mają ujemny wpływ.

Wpływ czynników atmosferycznych, a mianowicie nagłych spadków barometrycznych, frontów burzowych, przypuszczalnie i zmiennego oddziaływania promieniowania kosmicznego, jest niezaprzeczalny zaobserwować to możemy najlepiej w zakładach zamkniętego lecznictwa na oddziałach biegunkowych.

U dzieci tych zauważyć można wówczas masowo występujące załamanie się ogólne, mimo że były one już w stanie zdrowienia.

Czynniki higieniczne. Brudne mleko od brudnych krów, nieprzechowywamie go w odpowiednio niskiej temperaturze, mleko nieprzegotowane może być jednym z czynników ułatwiających powstawanie schorzenia. Bardzo duże znaczenie ma przestrzeganie higieny osobistej osoby pielęgnującej dziecko. Nieprzestrzeganie czystości u dziecka, niekąpanie go codziennie, brudny i zbyt ciepły ubiór niewątpliwie są czynnikami ułatwiającymi powstawanie choroby. Wreszcie brud w mieszkaniu, a zwłaszcza w kuchni, jak i w ustępach, zamu- szenie, zarobaczenie również zaliczyć musimy do czynników sprzyjających powstawaniu choroby.

About The Author

admin

Leave a Reply

Przeczytaj inne:
Rak przedinwazyjny część 2

W rozwoju raka przedinwazyjnego rozróżnia się trzy etapy. Dla pierwszego etapu znamienne jest szerzenie się procesu na powierzchni śluzówki zarówno części pochwowej, jak i kanału...

Zamknij